HC Seramik'in kurucusu Hatice Coşar, geleneksel Osmanlı Çini sanatının anavatanı olan İznik'tendir. Bu yolculuğa çocukluğunda başladı. Çalışmalarında; İznik çini sanatıyla ilgili almış olduğu eğitim ve çocukluktan gelen birikimini, daha sonra eğitimini almış olduğu uzakdoğu seramik sanatlarıyla sentezlemektedir. Bu eşsiz sentez ile üretilen yer ve duvar karoları aynı zamanda kadim Türk Geleneksel sanatlarıyla derinlemesine ilişki içerisindedir.

El yapımı karolar; kısmen şeffaf olan, parçalı, yanar döner, gayrı cismanı ve belirgin olmayan bir üslup bahşederek uygulandıkları yüzeyleri yeniden tanımlayarak, mekanları basit - zengin arasında bir denge haline ulaştırır. Büyük bir özenle, teker teker elde üretilen karolar, mimari mekan strüktürünün ayrımlaşmadan bütünlüğü sağlama gayesine, sadelikle hizmet etmektedirler.

Hafızalardaki tanıklıkların yeniden canlandırılması geometrik kompozisyonların çıkış noktasıdır. Özenle tasarladığımız geometrik  kompozisyonlardaki gölge ve ışık gibi belirtiler, belirsizlik ve kargaşadan huzursuzluk duyan insana büyük mutluluk vermektedir.

Çevreye saygılı ekolojik bir üretim prosesi ile seramik ürünlerimiz estetik olanı doğallıkla yakalamaktatır. Şekillendirme aşamasından sırlamaya kadar tamamen el ile üretilen bu eşsiz parçaların atölyesi İstanbul Kuzguncuk'ta yer almaktadır.